امروز چهارشنبه 09 فروردین 1402 cctv.cloob24.com
0

فراموش کردن پسورد یا همان رمزعبور admin  دستگاه های DVR  یکی از مشکلات اساسی در زمینه دوربین مداربسته برای همکاران و مصرف کنندگان عزیز می باشد.

قصد داریم در این مقاله چند روش را با هم مرور کنیم تا شاید بتوانیم مشکل برخی عزیزان را حل کنیم چرا که این موارد تضمینی نبوده و روی تمام دستگاه ها جواب نخواهند داد.

اکثر دستگاه های تولید شده در بازار دوربین مداربسته بر روی فریم ورشان (Frameware) یک تاریخ درج شده است و یا اینکه تاریخی به عنوان تاریخ تولید دستگاه بر روی لیبل زیر آن چسبانده شده. البته اینجا یک مشکلی وجود دارد و اینکه در ایران اکثر برچسب ها پس از وارد شدن کالا تغییر می کنند و برچسب دیگری جای آن را می گیرد.

اگر موفق به پیدا کردن تاریخ تولید نشدید می توانید با کاربری USER  سری به بخش اطلاعات دستگاه بزنید و از آنجا تاریخ فریم ور را برداشت کنید.

(همچنین می توانید درب کیس دستگاه را باز کرده سپس باتری دستگاه دی وی آر را خارج و سپس نصب نمایید، با این کار تاریخ دستگاه به تاریخ تولید بازگردانده می شود)


سپس شما نیاز به نرم افزار زیر یعنی Super Password  دارید تا بتوانید تاریخ را در آن وارد کنید و رمز عبور جدید را دریافت کنید.

دانلود نرم افزار Super Password

اطلاعات دستگاه را مانند شکل زیر وارد نمائید تا پسورد جدید برای شما ایجاد گردد.

پسورد ایجاد شده را در قسمت پسورد admin وارد نمائید

بعد از اینکه با پسورد ایجاد شده وارد دستگاه شدید می توانید دستگاه را به تنظیمات کارخانه بازگردانید و یک بار دستگاه DVR  را ریست کنید تا مشکل پسورد کاملا حل شود.

در ضمن اگر این نرم افزار مشکل شما را حل نکرد می توانید از نرم افزار زیر نیز برای این امر استفاده کنید.

دانلود نرم افزار Time Password

در صورتی که این نرم افزار نیز مشکل شما را حل نکرد می توانید از نام کاربری و رمز عبور defualt  استفاده نمائید که گاها بر روی دستگاه های DVR  به عنوان رمز مادر عمل می کند.

User : defualt

Pass : defualt

تعدادی از رمزعبورهای پیش فرض در دستگاه های مختلف ممکن است راه گشا باشد.

Dahua:

معمولا رمز عبور دستگاه های Dahua به صورت  User: admin   Pass: admin یا به صورت User: 888888 Pass: 888888 می باشد.

پس سعی کنید با یکی از این ها وارد دستگاه شوید.اگر جوابگو نبود با defualt , default تست کنید. اگر توانستید وارد دستگاه شوید. اما دسترسی به بعضی امکانات را نداشتید برای ریست دستگاه لازم است تاریخ دستگاه رابه 2019/11/30   Time: 14:15  تغییر دهید. بعد از این کار از حساب کاربری Logout یا خروج را انجام دهید و این بار با نام کاربری و رمز عبور زیر وارد شوید و دستگاه را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

User: admin

Password: 506360

FUHO DVR:

user: admin

pass:86244455

نکته لطفا اگر با نام کاربری و رمز عبور بالا قادر به ورود نبودید دستگاه را خاموش و باتری Cmos دستگاه را خارج کنید سپس دستگاه را روشن نموده و با رمز عبور زیر امتحان کنید نام کاربری: admin رمز عبور: 010100

روش هارد ریست برای ریست فکتوری کردن برخی از دستگاه های DVR:

روی پنل جلوی dvr کلید هایی که گفته شده را به ترتیب و با سرعت میزنید. وقتی آخرین دکمه یعنی ok را زدید به طور خودکار با کاربر admin وارد میشین. مستقیما به سراغ قسمت تنظیمات کاربری رفته و رمز رو ریست نمایید یا کلا به تنظیمات کارخونه ای برگردانید.
(البته این روش برای مدل خاصی از dvr هاست)

STOP –> PLAY –> STOP–> SEARCH –> PTZ –> PIP –>1 –> 2 –> OK (or Enter)

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید و درخواست خود را برای ما ارسال کنید.
ارسال دیدگاه