امروز شنبه 11 تیر 1401 cctv.cloob24.com
0

دوربین varifocal چیست؟

تحقیق در مورد دوربین های مداربسته کاربسیار سختی است. هنگامی که با یک لیست از ده ها نوع دوربین که از نظر ظاهری شبیه هستند مواجه می شوید، شناسایی تفاوت بین دوربین ها دشوار است.دلیل تفاوت قیمت ها معمولا برای کاربر عادی مشخص نیست و همیشه نمی تواند واضح باشد چرا که تفاوت های زیادی بین دو دوربین مشابه وجود دارد. برند تجاری و کشور سازنده نقش بزرگی در قیمت واحد دارند، اما مشخصات دوربین بسیار مهم است. اکثر شرکت ها لیست محصولات و مشخصات خود را با استفاده از کلمات واژگان و اصطلاحات صنعتی، که برای اکثر مصرف کنندگان رایج نیست طبقه بندی می کنند. من فکر می کنم ما (فروشندگان دوربین های مدار بسته) نیز مجبور به انجام این کار هستیم. امروز، من می خواهم در مورد تفاوت بین لنز monofocal و varifocal توضیح بدهم، اما ابتدا باید یک سری از معانی لغوی را مشخص کنیم.

فاصله کانونی

اساسا هر دوربین نیاز به یک لنز دارد. فاصله کانونی لنز، که میدان دید و زوم را تعیین می کند، توسط میلی متر اندازه گیری می شود. تعداد میلی متر کوچکتر، زاویه دید گسترده تری دارد یا اصطلاحا دوربین واید خواهد بود.و برعکس، میلی متر بزرگتر، میدان دید کمتری دارد، و تصویر به یک منطقه کوچکتر زوم می شود. برای دوربین های صنعتی، یک لنز یک قطعه قابل تعویض جداگانه می باشد که بصورت مجزا فروخته می شود. برای تمام دوربین های دام و بالت، لنز به همراه دوربین ساخته شده است و بخشی از متعلقات آن است. لنزهای مونو فوکال نیز لنزهای ثابت هستند. مهم است بدانیدکه یک لنز وریفوکال دارای فاصله کانونی چندگانه است. به طوری که می تواند تنظیم شود،یعنی لنز می تواند به صورت دستی تغییر کند و بزرگ شود. لنزهای مونو فوکال برای دوربین های صنعتی در رنج های مختلفی ساخته شده اند، اما برای دوربین هایی که دارای لنز سر خود هستند اکثر آنها دارای یک لنز مونو فوکال زاویه ای گسترده یا یک لنز مجزا هستند. اگر بخواهید یک دوربین دام با یک لنز 11 میلیمتری داشته باشید، احتمالا باید یک دوربین دام دیگر بخرید.

در دنیای واقعی این کار به همین ترتیب انجام می شود. اگر یک دوربین با یک لنز 3 میلیمتری خریداری کرده و آن را نصب کنید، باید فقط از میدان دید 3 میلیمتری استفاده کنید.البته این مسئله همیشه چیز بدی نیست، مثلا برای یک اتاق کوچک یا هر منطقه ای که نیاز به زاویه ی دید وسیع دارید، یک دوربین 3 مگاپیکسل ثابت، بسیار خوب است. اگر آن را نصب کنید و متوجه شوید که می خواهید یک تصویر زوم تر داشته باشید این یک بدشانسی است. به همین دلیل دوربین های وریفوکال قادرند این کار را برای شما انجام دهند. یعنی خیلی راحت می توانید با تنظیم لنز تصویر را وایدتر یا زوم تر کنید.

هر اندازه ای را که میخواهید تنظیم کنید!

با یک لنز واریفوکال، شما آزادی بیشتری دارید. در حال حاضر برای لنزهای وریفوکال دو تنظیم وجود دارد. یکی لنزها را داخل و خارج می کند یعنی زوم بودن را تنظیم می کند و دیگری آن را فوکوس می کند. فاصله کانونی و فوکوس باید با دست در دوربین تنظیم شود. اگر یک دوربین با لنز 2.8 تا 12 میلیمتری داشته باشید، می توانید با فاصله کانونی به هر عدد بین 2.8 و 12 آن را تنظیم کنید. به این معنی که شما نیازی به اندازه گیری دقیق لنز مورد نیاز ندارید، بلکه این فقط یک ایده کلی است. هنگامی که دوربین نصب شده است و متوجه می شوید که شما یک لنز 7 میلی متری می خواهید، فقط باید 7 میلی متر را تنظیم کنید. این برای هر طول بین 2.8 و 12 میلیمتر است. بنابراین اگر شما نیاز به 8 دوربین داشته باشید، یکی با 7 میلیمتر، یکی با 10 میلیمتر، یکی با 3 میلیمتر و غیره، فقط 8 دوربین VARIFOCAL می خرید و آنها را در هنگام نصب تنظیم می کنید. علاوه بر این، توانایی تنظیم لنز برای برنامه های مختلف است. به عنوان مثال تصور کنید یک صاحب فروشگاه یک دوربین با لنز 2.8 تا 12 میلیمتری را خریداری می کند. هنگامی که او آن را در محل نصب می کند، آن رابا 2.8 میلی مترتنظیم می کند که به او یک زاویه دید گسترده از محل می دهد. بعد از مدتی متوجه می شود که نیاز به زوم در یک نقطه دارد. سپس دوربین را تا 12 میلیمتر تنظیم می کند تا در محل مورد نظر زوم شود. همان دوربین در همان زمان برای مقاصد مختلف در زمان های مختلف مورد استفاده قرار گرفت.

اندازه محدوده

در هنگام خرید یک دوربین وریفوکال، چه چیزی باید مورد توجه قرار گیرد اندازه محدوده است. یک لنز با لنز 4 تا 9 میلیمتری گزینه های کمتر از لنز 3.5 تا 16 میلی متری دارد.

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه